ANOTACE

Czech Book of Records

Reprezentativní česká publikace v angličtině.

KDOKOLIV, KDYKOLIV, KAMKOLIV POJETETE, nebo KDOKOLIV, KDYKOLIV, ODKUDKOLIV přijede k Vám, NEZAPOMEŇTE, že nejlepším českým dárkem je

CZECH BOOK OF RECORDS.

Ryze český dárek určený pro turisty, krajanské spolky i pro zahraniční přátele, hosty, či obchodní partnery firem i občanů České republiky. Kniha představuje ČR jako zemi činorodých lidí, která dala světu řadu pozoruhodných osobností, architektonických skvostů, vynálezů, špičkových sportovců, světově uznávaných uměleckých děl i docela „obyčejných“ hrdinů. Ukazuje naši úchvatnou krajinu včetně památkových objektů, hradů a zámků, orlojů, přírodních podivuhodností a zeměpisných i společenských superlativů. Kniha představuje zemi v srdci Evropy v tom nejlepším světle.

Vše, čím se může Česká republika pochlubit !

Smyslem vydání této reprezentativní knihy o 200 stranách s téměř dvěma tisícovkami fotografií je vyslat pozitivní signál o České republice směrem do zahraničí. Czech Book of Records obsahuje  stránky věnované církevním památkám, světcům a poutním místům, legendám sportu, představuje světoznámé spisovatele a knihy rekordmanky. Nechybí kapitoly : Úspěchy českého zdravotnictví, Co Češi dali světu, Lidové tradice a řemesla, Památky UNESCO, Hudba, Film a divadlo, Lázeňství, Hokej, Fotbal, Svět motorů, Velikonoce, Vánoce, Betlémy, Děti a pro děti, Modeling, Galerie českých osobností a superlativů, Vinařství, Pivo, … Závěr knihy tvoří kapitoly věnované tomu nejlepšímu ze všech 14 krajů České republiky. Publikace CZECH BOOK OF RECORDS je výběrem údajů ze světa českých rekordů a kuriozit ve spojení s představením krás a lákadel ČR z hlediska turistického ruchu.

Víte o tom, že Pražský hrad je nejmohutnějším hradním komplexem na světě? A víte o tom, že Pražský hrad je k vidění také v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit? Je zhotovený z 10 850 špejlí…

Autoři – Luboš Rafaj, Miroslav Marek a Josef Vaněk – zastřešují už celé čtvrtstoletí v barvách Agentury Dobrý den Pelhřimov celou oblast rekordů České republiky. Sepsali a vydali čtyři České knihy rekordů v rodném jazyce, vedou Českou databanku rekordů, ověřují české rekordy po celé republice a provozují v Pelhřimově – městě rekordů zcela ojedinělé Muzeum rekordů a kuriozit.

Obsah knihy byl vytvořen s láskou k České republice a k lidem, kteří jí dělají dobré jméno.

Vydala Agentura Dobrý den, s.r.o., Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimov, Česká republika v r. 2014

Překlad: Kateřina Janik Editoři: Susan Uttendorfsky, Stephen Weeks, Karen Bloomer

Plnobarevný tisk, kvalitní vazba i papír, pevné desky,

  1. vydání, 200 stran, hmotnost cca 1 kg.

Tisk: Tiskárny Havlíčkův Brod

Grafika: Michal Novák

http://czechbookofrecords.cz/

https://www.facebook.com/czechbookofrecords

 

czech_book_of_records-col

Čechy krásné, Čechy mé ...

Czech Book of Records je kniha nabitá pozitivními informacemi o ČR

Co dali Češi světu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress